Robert Gawliński Forum Strona Główna Robert Gawliński Forum
Archiwalne Forum Strony War & Love

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
To tylko forum archiwalne. Nowe forum znajduje się pod adresem forum.gawlinski.art.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy fanclub powinien być płatny?

Czy fanclub powinien być płatny?
Tak, jak najbardziej, powinny być opłaty co pewien okres czasu
25%
 25%  [ 4 ]
Tak, ale powinno być tylko wpisowe
25%
 25%  [ 4 ]
Tak, ale tylko dla chętnych
18%
 18%  [ 3 ]
Tak, ale tylko bardzo małe sumy
0%
 0%  [ 0 ]
Raczej nie
12%
 12%  [ 2 ]
Absolutnie nie
18%
 18%  [ 3 ]
Nie wiem
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 16
Wszystkich Głosów: 16

Autor Wiadomość
kathe 
Panna z Puszczy ;)

Wysłany: 15 Sierpień 2011, 23:23   

Sorry Czarna, zaczęłam pisać, jak jeszcze o identyfikatorach nie było ani słowa. Ruch się zrobił :)

Identyfikatory, koszulki - to jest ok. Jest cel, to możecie konto bankowe podawać ;)

Ulam 
Ula

Wysłany: 15 Sierpień 2011, 23:24   

Tak jak już pisałam wcześniej, nie sugerujcie się tym, bo nawet jeśli miałoby być coś takiego wprowadzone, to dopiero w dalekiej przyszłości. Chodzi mi o te opłaty, po prostu chciałyśmy poznać Wasze zdanie na ten temat. Cała reszta, o czym była mowa to bardziej zaawansowane plany ;)

Czarnusia 
Wiara w cieszę...

Wysłany: 15 Sierpień 2011, 23:33   

Statut, dotacje na koszulki, identyfikatory itp. są to pomysły "ściągnięte" od innego fanklubu nie będę reklamować jakiego, ale działa on naprawdę rewelacyjnie... Są świetnie zorganizowani i niesamowicie rozpoznawalni więc jeśli im się udaje to dlaczego nie nam :)

Baska85 

Wysłany: 15 Sierpień 2011, 23:43   

Jestem za idenfikatorem i koszulkami...;)) , wpisowe obowiazkowo.
A czy oplaty to myśle jakies okresowe np. albo zbiorki pieniędzy robić na coś np.:))

wiśnia 

Wysłany: 16 Sierpień 2011, 11:05   

Identyfikatory moim zdaniem to podstawa. Przede wszystkim pewność, że są to osoby z fanklubu, a zatem wspomniane bezpieczeństwo. Oprócz tego fajnie zawiesić sobie takie coś na szyję, dodaje to trochę powagi ;) Poza tym w sytuacjach, które być może w tym momencie nie przychodzą nam do głowy, mogą okazać się bardzo przydatne i pomocne. Przebywałam i przebywam w kilku społecznościach, m.in. w ekipie, która nagłaśnia koncerty (plenerowe, kameralne, itp.) i identyfikatory naprawdę były czymś ważnym.

Anya 

Wysłany: 16 Sierpień 2011, 13:12   

Myślę, że jeśli już jakieś opłaty, to wpisowe. Na jakiejś takie najpotrzebniejsze rzeczy - identyfikatory itd. Opłaty okresowe byłyby chyba zbyt dużym obciążeniem dla fanów, a poza tym są trudne do egzekwowania.

Monadka 
juska :-)

Wysłany: 16 Sierpień 2011, 13:19   

Ja jestem za tym, aby pokrywać koszt identyfikatora, jednak nie podobają mi się cykliczne składki. W dłuższym okresie czasu nastręcza to wielu kłopotów, takich chociażby jak nierówne korzystanie z nich przez poszczególne osoby. Przecież nie każdy jeździ na koncerty lub pojawia się na nich raz od wielkiego dzwonu. Według mnie dotychczasowy sposób finansowania naszych eventów był w pełni satysfakcjonujący. Kto chciał brać udział w zlocie, to płacił za siebie i nikt do nikogo nie miał pretensji. Jeżeli uda nam się, przywrócić dawny kontakt i łatwość komunikacji między sobą, to nie widzę problemu, dla którego nie można by po prostu ogłaszać, że jest takie i takie spotkanie, którego koszty mogą wyglądać tak i tak, wtedy zrobić listę chętnych na nie i zebrać odpowiednie środki finansowe. Bezproblemowo i bezkonfliktowo :)

www.czarna-dziura.blog.pl
www.monikagawlinska.prv.pl

Avil 
Kłakowilczyca ;]

Wysłany: 16 Sierpień 2011, 21:18   

Wpisowe, jakby miało iść właśnie na identyfikatory czy koszulki, mogłoby być dobrym pomysłem. Jednak pomysł jakiś stałych, okresowych składek niekoniecznie widzę. Uważam, że chyba lepiej byłoby po prostu ogłaszać, że słuchajcie, potrzeba nam kasy na to i na to i wtedy byśmy robili zrzutkę. Na zloty czy koncerty i tak zawsze każdy zainteresowany płacił, a tak to, jak już ktoś wspomniał, byłoby to niewymierne, gdyby wszyscy płacili, bo jedni jeżdżą częściej na koncerty, inni rzadko mają okazję, więc mało byłoby opłacalne dla tych drugich płacić za coś, z czego się nawet nie będzie miało okazji skorzystać. Lepiej by było zrzucać się na konkretny cel, bo i tak zainteresowani się złożą, a nie zaboli tych co nie mogą.
The Phantom of the opera is there- inside my mind..."

Kiki 
w mundurze ;)

Wysłany: 16 Sierpień 2011, 22:40   

dotacje? statut? wpisowe? o mamo. hmmm a identyfikatory co by miały dawać? żeby ludzie się poznawali że są z fc? bo raczej nic mi więcej do głowy nie przychodzi. identyfikatory mi się kojarzą z techniką i backstage'em a nie z fan clubem, ale może to tylko ja tak mam. łorany wszystko się zmienia ;)

Ulam 
Ula

Wysłany: 16 Sierpień 2011, 22:51   

nieraz były takie sytuacje, że np. nie chcieli nas gdzieś wpuścić, a do koncertu było kilka godzin itp. i jak się mówiło, że jesteśmy z fanclubu, to wpuszczali :) identyfikatory dają większą wiarygodność, a poza tym fajny gadżet :P jakoś ładnie je zaprojektujemy.

Odpowiedz do tematu