Robert Gawliński Forum Strona Główna Robert Gawliński Forum
Archiwalne Forum Strony War & Love

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
To tylko forum archiwalne. Nowe forum znajduje się pod adresem forum.gawlinski.art.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Jari
25 Luty 2007, 15:16
Co Oglądamy...
Autor Wiadomość
Dżon 
Spadomiś

Wysłany: 12 Lipiec 2011, 19:56   

Niech gra muzyka i gaz do dechy!

Mack 
Plugawy odmieniec

Wysłany: 10 Sierpień 2011, 21:49   

Zacząłem oglądać gówno takie jak "Teen Wolf". Nie polecam i dałem sobie z tym spokój tak samo jak z Vampire Diaries. Górno dla małolat jarających się sztucznymi wampirami i wilkołakami. Jestem zbyt inteligentny by dostrzec "głębię" tych seriali, dlatego dałem sobie spokój.

Ostatnio:

Captain America - The First Avanger

Byłem, zobaczyłem i zwyciężyłem. Taaaa, Cap zdecydowanie zwycięża bo jest filmem cholernie dobrym. Marvel znów pokazał, że tam u nich ludzie mają łeb do pomysłów.
Nie znam postaci Kapitana na tyle dobrze by tu porównywać coś do komiksów. Dlatego tego nie robię. Oceniam to co zobaczyłem nic więcej - filozofować nie będę. Nigdy szczególnie się nie interesowałem tą postacią bo prawdę mówiąc nie darzyłem nigdy jej większą sympatią z uwagi na patos amerykański, który w nadmiarze mnie irytuje.. Kapitan Ameryka no właśnie. Już sama nazwa brzmi zuchwale i może irytować. Wolałem Spider-mana, Iron Mana.
Ten film jednak mi się bardzo podobał bo w sumie czego się obawiałem czyli dużo amerykanów w amerykanach jakoś nie odczułem. Ba, Evans zagrał super takiego prostodusznego, dobrego chłopa, zdolnego do poświęceń. Scena z granatem, lub gdy opowiada czy chce zabijać nazistów - dla mnie bomba. To jest historia nie o Ameryce, nie o Amerykanach ale właśnie o człowieku i tym, że swoimi działaniami może zainspirować innych. A Evans pokazał, że inspirować potrafi bo w swoją rolę wczuł się prawie perfekcyjnie. Naprawdę oglądając ten film człowiek chce wziąć bagnet na rękę i iść za Capem. Moimi ulubionymi scenami są zdecydowanie ta gdy z Capa robią marionetkę żołnierzy, a on sam postanawia coś udowodnić i pociąga za sobą ludzi - po prostu inspiruje. Także końcowa scena poświęcenia bohatera potrafi sprawić, że człowiekowi zrobi się smutno. A film po części jest smutny.
Dwa. Akcji jest pod dostatkiem i nie narzekam, że przez pierwszą część filmu nic się prawie nie dzieje bo to nie ma być Transformers ale historia o człowieku. I narzekanie tutaj niektórych ludzi na akcję w ogóle uważam, za bezpodstawne. Ja się w ogóle nie nudziłem bo film wywołuje refleksje i wrażliwy widz to dostrzeże.
Co do samego Kapitana to jego strój jest super, do tego tarcza, taka brudna, realna, a nie że wszystko świecące- prawie bajkowe. I rzuty tarczą są finezyjne, świst boski, a także czuć, że ten chłop ma jakąś nadludzką siłę. Jedynie czego mi brakło i co uważam za lekkie niedociągnięcie to to, że Cap nie robił żadnych back flipów, salt itp, skoro ma jakieś zdolności akrobatyczne także. Już w starym filmie Matt Salinger coś skrobał, ale tutaj nie wiem co jest, czy Evans nie umie, czy po prostu z tego zrezygnowano.
Mniejsza o to, nawet Red Scull nie wyglądał głupio.

Ogólnie ocenię na 9/10

Film do którego na pewno wrócę jeszcze kilka razy. Ach gdyby to DC trzaskało takie filmy... marzenia.

http://img638.imageshack.us/img638/7492/trissw.jpg

TEN CO NIE JEŹDZI NA KONCERTY BO MU SIĘ NIE CHCE.

Lupus 
Zagłębie Lubin

Wysłany: 15 Sierpień 2011, 23:19   

W końcu po latach obejrzeliśmy z dziewczyną "Sid i Nancy" świetny film,nieprawdopodobnie ukazany problem narkotyków i jak pieniądze trwonione są na szajs który potem zabije...

Odpowiedz do tematu